poniedziałek, 20 października 2014

Moje miasto to...

Kochani!
Moje miasto to... Białystok. Mimo, że pochodzę ze wschodniej części Polski tak naprawdę nie mam się czego powstydzić... Nie mieszkam na co dzień w Białymstoku, ale kiedy przyjeżdżam to widzę ile zaszło tu pozytywnych zmian. Nie jest to miasto tak duże jak Poznań, Wrocław czy Gdańsk, ale jest również urokliwym miejscem. Co prawda dzisiaj nie wrzucę Wam dużej ilości zdjęć, ale kilka z niedzielnego spaceru z samego centrum miasta. Zapraszam na fotorelację:
Ratusz w centrum miasta niewielki, ale ładny... Wiosną i latem odbywają się tutaj jarmarki lub inne imprezy kulturalne.

Białystok - Ratusz w centrum miastaBiałystok - Ratusz
 Wokół Ratusza ustawiono ławeczki, gdzie można sobie usiąść odpocząć. Jest to wielkim plusem. Przez całe lato pięknie kwitną kwiaty w donicach, które przyozdabiają centrum miasta.

Białystok

Przed Ratuszem stoi fontanna. Wiosną, latem i jesienią tryska z niej woda, a zimową porą zwłaszcza przed świętami jest pięknie podświetlona światełkami.


Fontanna przy Ratuszu
 Za Ratuszem jest kawałek wolnego placu, zimą najczęściej ustawiane jest tutaj lodowisko. A jesienią widać jak zbierają się tutaj gołębie czekając na przechodniów, którzy poczęstują jakimś ziarenkiem lub bułeczką.

Białystok
Mapa centrum Białegostoku
Mapa Białegostoku na wypadek jeśli ktoś by się zgubił lub szukał jakiegoś ciekawszego miejsca w Białymstoku. Udogodnienie dla turystów.

Rynek Kościuszki oraz Kościół
Farny w tle

Mój Białystok wypiękniał... Stał się miastem, w którym zaszło wiele zmian. Mimo, że nie jest to Poznań, Wrocław, Gdańsk, Szczecin itp, itd to i tak jest miejscem pełnym uroku. Jeśli kiedyś Was nogi przywiodą do wschodniej części Polski to koniecznie zajrzyjcie do Białegostoku.
A jeśli ktoś z Was ma ochotę na wirtualny spacer wokół Ratusza w Białymstoku zapraszam na:

Białystok Rynek Kościuszki

A czy Wy lubicie swoje miasta? Czy warto je promować?
Pozdrawiam serdecznie z Białegostoku
Mama małego Szkraba 
Wasza 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz